w

Beton kruszeje. Kolejny okręg PZW wprowadza górne wymiary ochronne.

Beton kruszeje. Kolejny okręg PZW wprowadza górne wymiary ochronne.
Beton kruszeje. Kolejny okręg PZW wprowadza górne wymiary ochronne.

Beton kruszeje. Kolejny okręg PZW wprowadza górne wymiary ochronne. Tym razem pora na PZW Białystok. Przepisy wchodzą w życie od 1 stycznia 2018.

Beton kruszeje. Kolejny okręg PZW wprowadza górne wymiary ochronne. To wielki krok dla wędkarskiego świata w Polsce, kolejny okręg  PZW tym razem w Białymstoku postanawiają wyjść na przeciw oczekiwaniom etycznych wędkarzy i wprowadza widełkowe limity ochronne dla wybranych gatunków ryb. Oznacza to że wszystkie złowione ryby, których długość przekracza dopuszczalny wymiar, powinny wrócić do wody. W razie nie przestrzegania tych przepisów, osoba zabierające „duże” ryby będzie traktowana jak kłusownik.

Beton kruszeje. Kolejny okręg PZW wprowadza górne wymiary ochronne. Jakich ryb nie możesz zabierać.

Dolne wymiary w okręgu w Białymstoku przedstawiają się jak na pozostałych wodach dzierżawionych przez PZW, natomiast zmiany dotyczą górnych wymiarów, które od 1 stycznia 2018 roku będą wyglądały następująco:

  • Boleń pospolity (Leuciscus aspius) – Górny wymiar ochronny 80 centymetrów.
  • Karp (Cyprinus carpio) – Górny wymiar ochronny 65 centymetrów.
  • Okoń pospolity (Perca fluviatilis) – Górny wymiar ochronny 35 centymetrów.
  • Pstrąg – Górny wymiar ochronny 65 centymetrów.
  • Sandacz pospolity (Sander lucioperca) – Górny wymiar ochronny 80 centymetrów.
  • Szczupak pospolity (Esox lucius) –  Górny wymiar ochronny 80 centymetrów.

Zmiany te oznaczają, że wszystkie ryby mierzące więcej niż limity przedstawione powyżej powinny wrócić z powrotem do wody, tak jak to miało miejsce w przypadku ryb nie wymiarowych.  Wszelki przejawy niestosowania się do powyższych wymiarów, będą traktowane jako próby kłusownictwa. Lecz to jeszcze nie wszystko.

Beton kruszeje. Kolejny okręg PZW wprowadza górne wymiary ochronne. Inne ustalenia.

Okręg PZW w Białymstoku wprowadził również dodatkową opłatę dla ludzi wędkujących ze środków pływających. Opłata w wysokości 30 zł rocznie będzie w całości przekazana na potrzeby Publicznej Straży Rybackiej w celu zwiększenia kontroli na zbiornikach okręgu PZW w Białymstoku i możliwości egzekwowania nowych przepisów. Ponadto okręg w Białymstoku zadeklarował działania na rzecz ograniczenia liczebności zwierząt rybożernych (kormoran,wydra itp), aby ograniczyć ich wpływ na spadające pogłowie ryb w zbiornikach.

Jeśli podobają ci się nowe zmiany, nie zapomnij podzielić się informacjami ze znajomymi. Ponadto pamiętajcie , że ryby w zbiornikach są własnością wędkarzy i jeśli widzicie działania niezgodne z regulaminem, nie bójcie się zgłaszać i kontrolować innych nieetycznych wędkarzy. Czas najwyższy aby przywrócić świetność i blask naszym pięknym wodom. Po więcej ciekawych artykułów zapraszamy tutaj.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Ramzik

Fanatyk wędkarstwa. Nad wodą spędza średnio 300 dni w roku. Zapaleniec castingu i wąsatych drapieżców.

Boleń. Ciekawe przynęty na bolenia.

Ciekawe przynęty na bolenia.

Kastking Royale Legend

Multiplikator dla początkującego za 110 zł. Kastking Royale Legend. Recenzja.