w , ,

Jezioro Rotcze – Grabniak, na ryby w województwie Lubelskim.

Jezioro Rotcze - Grabniak, na ryby w województwie Lubelskim.
Jezioro Rotcze - Grabniak, na ryby w województwie Lubelskim.

Jezioro Rotcze – Grabniak. Na ryby w województwie Lubelskim. Charakterystyka łowiska.

Jezioro Rotcze-Grabniak jest średniej wielkości zbiornikiem wodnym położonym w malowniczym otoczeniu lasów i pól na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim, co tworzy przyjemną atmosferę dla wędkarzy. Jezioro porośnięte jest gęstą podwodną roślinnością co stanowi bardzo dobra warunki rozwoju dla wielu gatunków ryb słodkowodnych. Brzegi jeziora jedynie w niewielkiej części dostępne są dla turystów i wędkarzy. Co stanowi o jego wyjątkowym charakterze. Zbiornik otoczony jest przez piękne lasy i mokradła co czyni je wyjątkowym miejscem na spędzenie wolnego czasu.

Jezioro Rotcze – Grabniak. Opis łowiska.

Jezioro Rotcze to bardzo piękny zbiornik otoczony dziką naturą co czyni go idealnym miejscem na kameralne zasiadki. Jego powierzchnia to około 45 hektarów a większa część zbiornika porośnięta jest gęstą roślinnością podwodną. Średnia głębokość łowiska nie przekracza 3 metrów, natomiast najgłębsze miejsca to dołki około 7 metrów. Woda w jeziorze Rotczym jest bardzo czysta co jest kolejnym argumentem aby odwiedzić ten piękny zbiornik.

Jezioro od strony wschodniej wyposażone jest w spore kąpieliska udostępnione dla turystów, oraz ośrodki wczasowo wypoczynkowe. Znajdziesz tutaj też pomosty wędkarskie oraz wąskie miejscówki między trzcinami. Natomiast strona południowa i północna to w większości trzciny poprzecinane wędkarskimi pomostami lub małymi „buchtami” idealnymi do celów wędkarskich. Strona zachodnia natomiast to mokradła i torfowiska które uniemożliwiają dostęp do jeziora

Zbiornik Rotcze – Grabniak. Rybostan łowiska i występujące gatunki ryb.

Jezioro Rotcze to piękny i malowniczy zbiornik w którym występuje wiele rodzimych gatunków ryb. Z uwagi na jego charakter najczęstszymi zdobyczami mogą być takie ryby jak lin czy szczupak. Gęsta roślinność wodna sprawia, że w jeziorze panują dogodne warunki do bytowania tych gatunków. Kolejnymi rybami zamieszkującymi jezioro Rotcze są karp, amur, płoć i leszcz i ogólnie rzecz ujmując wszelkiego rodzaju białoryb, płoć, krąp wzdręga, uklejka. Natomiast łowcy okazów mogą liczyć na złowienie suma.

Jezioro Rotcze. Dojazd do łowiska.

Jezioro Rotcze znajduje się w pobliżu drogi krajowej 82 prowadzącej z Łęcznej do Włodawy nieopodal miejscowości Grabniak.

 

Zapraszam po więcej interesujących treści o łowiskach w polsce, oraz na zabawne dowcipy 🙂

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Ramzik

Fanatyk wędkarstwa. Nad wodą spędza średnio 300 dni w roku. Zapaleniec castingu i wąsatych drapieżców.

bolenie z dzikiej rzeki

Majowe bolenie z dzikiej rzeki. Jak łowić bolenie w dużej rzece.

Ciekawe jeziora w województwie Lubelskim

Ciekawe jeziora w województwie Lubelskim. Interesujące zbiorniki na Lubelszczyźnie.