w ,

Jak zbierać rosówki. Czyli Przestań wydawać pieniądze w sklepie wędkarskim.

Jak zbierać rosówki
Jak zbierać rosówki

Jak zbierać rosówki? Ciekawa metoda na darmowe pozyskiwanie dżdżownic ziemnych w sporych ilościach.

Jak zbierać rosówki? Wszyscy dobrze wiemy, że dżdżownice to bardzo dobra przynęta na różne gatunki ryb. Dzięki dorodnym robakom mamy szanse na złowienie lina, leszcza, karpia, płoci, suma czy też jakiejkolwiek innej ryby. Rosówki to przysmak większości gatunków ryb spokojnego żeru, ale również i drapieżnych.

Jak zbierać rosówki ? Gdzie szukać rosówek ?

Jeśli planujesz samodzielnie zbierać rosówki, musisz zacząć od znalezienia miejsca ich występowania. Niewątpliwie aby ułatwić sobie to zadanie powinieneś wiedzieć jak wyglądają obszary bytowania tych stworzeń. Otóż najłatwiejszym rozwiązaniem jest poszukiwanie „kopczyków” jakie powstają najczęściej po intensywnych deszczach.

Małe „kopczyki” przypominają niewielkie kopce kreta i są odchodami robaków wydalonymi na powierzchnię. Jeśli namierzysz miejsca gdzie znajdują się takie nasypy, możesz być pewny, że znalazłeś obfite źródło dorodnych rosówek. Poniżej możesz zobaczyć zdjęcia jak wyglądają kobczyki dżdżownic ziemnych czyli rosówek.

Jak zbierać rosówki
Jak zbierać rosówki

Jak zbierać rosówki ? Co potrzebne do zbierania ?

Aby skutecznie zbierać rosówki niezbędne będzie posiadania kilku przedmiotów. Do działania niewątpliwie przyda ci się odpowiednia latarka, która nie świeci zbyt mocnym światłem. Rosówki i większość robaków ziemnych boją się światła i zbyt mocna latarka może je wystraszyć. Potrzebował będziesz również pojemnika w którym przetrzymasz swoje robaczki do odpowiedniego momentu.  Mogą również przydać się kalosze, gdyż rosówki bardzo lubią mokre tereny.

Jak zbierać rosówki
Jak zbierać rosówki

Kiedy polować na dżdżownice ?

Kiedy już namierzyłeś odpowiednie miejsce, możesz przystąpić do działania. Najbardziej odpowiednie do tego celu będą mocno wilgotne wieczory lub noce. Znajdź dzień kiedy deszcz padał przez dłuższy czas i do boju. Rosówki podczas wilgotnej pogody wychodzą na powierzchnię i wylegują się na ziemi lub trawników niczym plażowicz na leżaku. Tak to prawda, bierz latarkę i rozejrzyj się w okolicy gdzie namierzyłeś rosówkowe „kopczyki”.

Jak zbierać rosówki ? Zbieranie dżdżownic.

Kiedy namierzysz pierwsze sztuki pamiętaj, żeby zachowywać się bardzo cicho, ale stanowczo. Niczym samurajski ninja, okraszony cieniem mgły. Rosówki to bardzo przebiegłe istoty i kiedy wyczują choć odrobinę zagrożenia schowają się wprost pod ziemię.

Kiedy złapiesz wylegującą się rosówkę, nie próbuj wyciągnąć jej na siłę, najlepszy do tego będzie moment kiedy rosówka rozkurcza swoje mięśnie w celu odpoczynku. Wtedy jest już twoja.

Przechowywanie żywych robaków.

Aby jak najdłużej przechowywać swoje rosówki, będziesz musiał przygotować im odpowiednie miejsce do bytowania, czyli ich domek. Najlepsze do tego celu będzie wiadro z przykrywką, lecz dobre będą również inne zamykane pojemniki. Nawierć swój kontener z każdej strony w celu zapewnienia robakom dostępu świeżego powietrza. Znajdź odpowiednie podłoże w którym żyją robaki, włóż do pojemnika i gotowe.

Udanych zbiorów !! 

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Ramzik

Fanatyk wędkarstwa. Nad wodą spędza średnio 300 dni w roku. Zapaleniec castingu i wąsatych drapieżców.

Jezioro Czarne Sosnowickie

Jezioro Czarne Sosnowickie, pojezierze łęczyńsko-włodawskie

zarybianie z samolotu

Niecodzienne zarybianie z samolotu w USA. Rybi desant z powietrza.